Novinky - staršího data
Kopírování či přejímání textů a fotografií (kromě bannerů) je možné jen po dohodě s majiteli stránek či webmastera.

2006, 2007, 2008

14.12.2005

1. Naší Jerrdě byl udělen titul Klubový šampion!/Navarama got Club Champion CZ

* * *

30.11.2005

1. Simonek (Izumrud) – vyšetření luxace patelly – negativní nebo-li 0+0 ! /Izumrud iz Doma Simby – our new import – luxation patellas - OK 0+0

* * *

16.11.2005

1. NVP Praha 13.11.2005 - Navarama Bohemia Mandiga (Jerrda) - V1, CAC, Národní vítěz, BOB, Izumrud iz doma Simby (Simon) - Výborný 3, Riviera Bohemia Mandiga - V2./National Show Prague - Navarama - CAC, National Winner, BOB (competed 67 long coat chihuahuas, judge Mrs. Síbrtová and for BOB Mr. L. Peroutka, Izumrud - young class - Excellent 3, Riviera Bohemia Mandiga - Excellent 2.

* * *

9.11.2005

1. Výprava MVP Nitra, Slovensko 6.11. – rozhodčí p. Željko Galič – přihlášeno 32 dlouhosrstých a 19 krátkosrstých čivav – dlouhosrstá Navarama Bohemia Mandiga – V1, CAC, CACIB, BOB a krátkosrstá Miami Bohemia Mandiga – V1, CAC, CACIB, BOB! Zopakovaly jsme si vítězství z jarní "národní" Nitry, kdy také oba tituly BOB (Best of Breed) putovaly do naší chovatelské stanice a také od zahraničního rozhodčího!/International dog show Nitra, Slovakia November 6th – our long coat female Navarama Bohemia Mandiga and short coat female Miami Bohemia Mandiga – both CAC, CACIB, BOB – Best of Breed !!! – judge Zeljko Gajic.

2. Všechny zájemce o naše štěňátka moc prosíme o trpělivost. Vážíme si velmi vaší přízně, ale zatím opravdu žádná nemáme, nicméně štěňátka čivav i bílých ovčáků plánujeme brzy po Novém roce. Veškeré informace budeme postupně přidávat na naše stránky./We are sorry but puppies of chihuahuas and white shepherds we plan not until start of the next year, info will come as soon as possible.

* * *

18.9.2005

1. Opět jsme strávili skvělý víkend s Klubem bílého ovčáka! Akce se konala v Autocampu Rozkoš, první den byla Klubová výstava, večer volná zábava a druhý den bonitace a svod mladých. Opět jsme vyrazili v obvyklém složení - Lotka a kluci čivaváci. Konkrétně sportovec Simonek se pomalu stává jakýmsi maskotem všech těchto akcí, neboť je až neuvěřitelná jeho milá i tak trochu drzá povaha a láska ke všemu živému. Úspěšně oblomuje srdce i zarytých milovníků jen velkých plemen :) Fotky najdete v "bílé" fotogalerii.

2. MVP Mladá Boleslav 11.9.: Navarama - CAC, CACIB

3. Dostali jsme mnoho krásných fotek kluka Brooklyna a vybrali jsme tu s jeho malým bílým kamarádem a paničkou. Přidali jsme ji na stránku našich bílých odchovů. Děkujeme ! :)

* * *

29.8.2005

1. Máme novou krásnou čivaví holčičku ! Jmenuje se Karramba (Kiko) a samozřejmě jsme jí vyrobili úplně novou stránku. Prohlédnout si ji můžete právě zde.

2. O víkendu 13. - 14.8. se konala dvoudenní akce Klubu chovatelů čivav a naháčů v Kynologickém areálu ve Zbraslavi u Brna. První den byla Klubová výstava s rekordním počtem přihlášených čivav - 114, posuzovala paní Monika Petermayer z Rakouska. Naše Jerrda získala svůj šestý český CAC, Rio Brava Bohemia Mandiga - V4, Jolka Jamika - V2, všechny ve značné konkurenci :).
Večer a dlouho do noci byl skvělý táborák a opravdu přátelské a veselé! posezení a druhý den bonitace. Bonitací prošla úspěšně naše Quintana Bohemia Mandiga a také Rio Brava Bohemia Mandiga.

3. Jerrda (Navarama) získala na MVP v Bratislavě 20.8. svůj třetí CACIB.

Arizona v Haapsalu4. Bílá Arizona (už téměř jakoby samozřejmě :) - výstava v Haapsalu - BOB a BOB J a na Baltic Winner dog show 2005 získala titul Baltic Winner 2005 (z jara má už titul Baltic Junior Winner 2005).

5. Přidali jsme novou Simonkovu "fešáckou" fotku :)

 

 

* * *

2.8.2005

1. Všechna naše bílá štěňátka mají své nové skvělé páníčky. Naše kamarádka Jana Nováková z chovatelské stanice bílých ovčáků Miraja má ještě několik nezadaných bělouších miminek - holčiček. V případě zájmu můžete volat na tel. +420 605 917 744.

2. Strávili jsme s čivavama a Lotkou nádherný víkend na tradičním každoročním výcvikovém táboře bílých ovčáků na Rýzmburku. Tábor je plný báječných lidí a naprosto bezvadných a hodných pejsků. Odjíždět se nám opravdu vůbec nechtělo :)


3. V červenci jsme byli s Lotynkou v pražské ZOO. Pár fotek jsme přidali do Fotogalerie. Do galerie bělouších odchovů jsme přidali také dvě skvělé fotky Baltimorka alias Snížka. Jednu "běhací" se svým malým páníčkem Tomáškem a jednu "cyklistickou" :)

4. Bohužel letos už neplánujeme ani čivaví ani bělouší miminka.

* * *

13.7.2005

1. Z našich bílých miminek už na nové páníčky čeká jen malá Beverly. Je to velmi temperamentní, velmi veselá a přátelská holčička, která může být skvělou společnicí komukoliv. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na tel. 732 214 033 nebo e-mailem. Ostatní štěňátka už mají své nové bezvadné majitele. Další štěňátka bílých ovčáků plánujeme nejdříve až příští rok touto dobou./Our white puppies are with new families except little female Beverly. She is lovely, happy and friendly girl.

2. Naše Arizona má pro nás jen samé skvělé zprávy - nejen že opět zvítězila na výstavě v Luige 9.7. a získala další titul Best of breed junior, ale byla zrentgenována s vynikajícím výsledkem HD-A a ED-0! Je nejen krásná, chytrá, ale i zdravá ... :)/Arizona was x-rayed with result HD-A, ED-0! She is beautiful, smart and healthy ... :)

3. Doplnili jsme fotky jednotlivých štěňátek, do galerie odchovů jsme přidali skvělou fotku Arizony a jejích prvních úspěšných pokusů na překážkách agility. K odchovům po Nuggetovi jsme přidali pár dalších fotek jeho dalších nádherných mimin. Nové fotky jsou i u Cassie a ve fotogalerii bílých ovčáků./New pictures of Arizona in "white litters"; next Nuggeto´s offspring; on Cassia´s page and white shepherds gallery.

* * *

14.6.2005

1. Naše štěňátka bílých ovčáků jsou již téměř připravena na cestu do nových domovů. Volný je ještě jeden kluk a také holčička - malá neposeda Beverly. Připomínáme případným zájemcům, že vám rádi štěňátko pohlídáme v době vaší letní dovolené./All white puppies are reserved only 1 boy and 1 girl Beverly are available.

2. V sobotu 11. června se konal super výlet bílých ovčáků a jejich páníčků na hrad Kokořín a do okolí. Kokořínsko je turisticky velmi hojně navštěvovaná oblast a jistě právem. Krajina, lesy, skály i hrad jsou úchvatné a všichni naši bělouškové se v této nádheře skutečně vyjímali a právem vzbuzovali zájem kolemjdoucích. Výlet pořádal Klub bílého ovčáka a už teď se těšíme na další. Pojedete příště s námi i s vaším novým štěňátkem ? :)

3. EURODOGSHOW Tulln 2005 - Navarama - V2, R. CACA

4. Nuggeto je novým šampionem Ukrajiny/Nuggeto - new Champion of Ukraine.
Nuggeto u moře

Arizona v Kohtla Jarve5. Arizona získala své další výstavní tituly - BOB, BOB J na výstavě v Kohtla Jarve./Arizona - BOB, BOB Junior in Kohtla Jarve.

 

 


* * *

25.5.2005

1. Našim bílým miminkům je už celý jeden měsíc. Vymysleli jsme malým jejich jména :) Začínají si spolu hrát, 3x denně přikrmujeme, dokonce už byli i chvilku venku na sluníčku. Stále ještě jsou to ty nejsladší pusinky na světě, stále ještě jsou to malé bílé štuclíky k mazlení. Nebude to ale dlouho trvat a stanou se z nich malí rošťáci... Na cestu do nových domovů se vydají o víkendu 25. června. Volní jsou již jen kluci. Případným zájemcům připomínáme, že nabízíme hlídání našich štěňátek v době vaší letní dovolené./Our white puppies are 1 month old. We have names for them. 25/6 they will leave us and go to their new homes and families. Boys are not still reserved.

2. Bílá Arizona pokračuje v nekonečném maratónu skvělých úspěchů na výstavách v Estonsku i zahraničí. 14.5. Estonian Winner Show - CAC J, BOB J, BOB, EST JW05, EST W05 - rozhodčí James Frederiksen z USA!!! 22.5. Latvian CACIB Show - BOB J, BOG 2 (Best of Group), splnila LT Junior Champ. a Baltic Junior Champion. Nyní se naše Ari pyšní všemi těmito tituly (připomínáme, že vše získala do věku 11 měsíců): ESTW05, ESTWJ05, EST-LT-LV-BALT-RUS JCH. Další info o Ari, ale i o jejich dalších bílých kamarádech a stanici Born to Win naleznete na adrese: www.whiteshepherd.ee./White Arizona won what she could again! 14/5 Estonian Winner Show - CAC J, BOB J, BOB, EST JW05, EST W05 - judge J. Frederiksen from USA!!! 22/5 Latvian CACIB Show - BOB J, BOG 2. She completed Latvian Junior Champ and Baltic Junior Champion. She got to her 11 months of age EST Win 05, EST JWin 05, EST-LT-LV-BALT-RUS JCH.

3. Střípky z našich výstav - 15.5. NVP Jelenia Góra, Polsko - Navarama - CWC, 22.5. MVP Litoměřice - Navarama - CAC, Miami - CAC, R. CACIB.

* * *

16.5.2005

1. Dovolujeme si představit náš nový přírůstek - čivavího pejska Simona, který přicestoval až z dalekého Peterburgu. Bydlí s námi už od ledna, takže do naší smečky se už dávno dokonale a bez problémů začlenil. Simonek je velmi odvážný, samostatný, miluje lidi, děti a speciálně kočky a velké psi. Naše bílé holky a našeho trpělivého dobráckého kocoura přímo zbožňuje :) /We have new male, import from Russia - other info here ...

* * *

12.5.2005

1. Přidali jsme aktuální fotky našich malých bílých zbojníků. Je jim už 14 dní, koukají na svět a zkoušejí se postavit na zatím velmi vratké nožičky/actuall photos of white shepherd puppies at 14 days of age.

* * *

5.5.2005

1. Máme štěňátka bílých ovčáků! Narodila se 26. dubna a jsou to čtyři klučíci a 2 holčičky. Mají se k světu a mamina se také vzorně stará. K odběru by měli být okolo 25. června, takže případní zájemci, můžete si štěňátka rezervovat již nyní! Nezapomeňte, že nabízíme též možnost hlídání našich/vašich dětiček v době vaší letní dovolené!/We have puppies of white shepherds! You can contact us about other infos!

2. Na MVP v Praze v sobotu jsem měla tu čest vystavovat tatínka našich bílých štěňátek Monkyho (Nutíka) a myslím, že se nám nedařilo "špatně" :) Monkey zvítězil ve své třídě - získal CAC, poté CACIB a nakonec BOB (Vítěz plemene)! Myslím, že tento výsledek jen potvrzuje naši skvělou volbu právě tohoto pejska jako otce našich štěňátek. Nut je skutečně impozantní pejsek s úžasnou povahou, se kterou zvádl předvedení de facto cizí osobou - mnou. Zdravíme moc Nutíkovu paničku a věříme, že budete brzy fit! :)/Monkey Nut Miraja - father of our puppies - International dog show Prague 30/04/05 - CAC, CACIB, BOB!

3. Na té samé výstavě, ale v neděli jsme byli samozřejmě i s čivavami. Navarama získala "jen" CAC, ale Miami její další CAC, navrch CACIB a nakonec i BOB! Oba dny skvělé výsledky, setkání s naším Matýskem (Orinoko B.M.) a jeho milou paničkou a spousty milých staronových i nových přátel - to je perfektní recept na prima víkend! Nemyslíte?/International dog show Prague 01/05/05 - Navarama CAC, Miami - CAC, CACIB, BOB!

4. Opět jsme obdrželi skvělé zprávy z Estonska. Arizona na další výstavě získala tyto výsledky: 23/04/05 - Sillamae - Estonsko - CAC J, 24/04/05 - Litva - CAC J, BOB Junior, BOB, BIS J II. Jsou to skutečně stále vynikající výsledky a máme z nich obrovskou radost. Úspěch je umocněn ještě faktem, že Ari vodí její malá "handlerka" Heli a dle slov její velké majitelky je mezi nimi obrovské pouto pevného přátelství. Tedy ne dril nebo povinnost, ale radost z pohybu, obdivu a hlavně skutečného přátelství mezi psem a dítětem./Heli - best regards you and your beautiful miss Ari :)!

* * *

26.4.2005

1. MVP České Budějovice 24.4.2005 - naše malá Jerrdulka (Navarama) - CAC, CACIB. /International show České Budějovice - Navarama - CAC, CACIB.

* * *

22.4.2005

1. Konečně jsme přidali informace o plánovaných štěňátkách! :) Vše najdete zde./Actuall info about puppies added. More you find here.

2. Opět naše malá Arizona - Mezinárodní výstava Grand - Prix St. Peterburg, Rusko - 16.-17.4. - BOB Junior a CAJC Ruska./16. - 17.04.2005 International Dog Show FCI-CACIB Grand-Prix "Spring Petersburg" in Russia, Arizona, handled by her young handler Heli, got BOB Junior and CAJC. Dear Heli - thank you! :)

* * *

14.4.2005

1. Navarama - Jerrda nám znovu udělala obrovskou radost :) Na Speciální výstavě v Mladé Boleslavi 9.4. získala titul Vítěz Speciální výstavy 2005. Miami získala další titul CAC. Přihlášeno bylo úctyhodných 106 čivav! Podrobné výsledky z této výstavy je možno shlédnout na stránkách klubu www.civavyanahaci.com./Navarama - Special Club Show 2005 - CAC, Winner of Special Chihuahua Show 2005, Miami - CAC.

2. Konečně jsme se všichni dočkali a očekáváme štěňátka bílých ovčáků i čivav. Brzy zde naleznete další informace, naše zájemce prosíme moc o trpělivost a sledujte naše stránky!/We expect puppies of white shepherds and chihuahuas! More info will be here as soon as possible! :)

3. Bílá ovčanda Arizona v Estonsku opět zazářila. Představila se poprvé ve třídě mladých a získala tyto tituly: BOB Junior, BOB (Best of Breed) a v soutěžích BIG II. (Best in Group). Výstava se konala 26.3. v estonské Rakvere./Arizona: BOB Junior, BOB, II. BIG - many congratulations to Heli and Arizone we send again and thank you! :)

4. Do galerie čivav jsme přidali fotečku malého "Matýska" (Orinoko Bohemia Mandiga) - opravdového miláčka paní "Matýskové" - Ivy Bláhové. Děkujeme moc za milé foto a zasíláme též mnoho srdečných pozdravů :)

5. Je to opravdu nemilá novinka, ale zaznamenali jsme, že autoři některých webových stránek (zatím nebudeme konkrétní) kopírují naše texty na své stránky, resp. se našimi texty až příliš inspirují! Chceme připomenout, že na všechny naše fotografie i texty se vztahují autorská práva a opravdu nám není milé, když navštívíme nějaké cizí stránky a v textech poznáváme celé pasáže ze stránek našich. Je to přinejmenším velmi neetické a nesvědčí to o dobrém charakteru autorů. Věříme, že bude toto upozornění stačit a že se s dalšími případy již nesetkáme. Děkujeme za pochopení.

* * *